Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Piramidy zbudowali kosmici

Dodane przez: Marcin, na głównej od 17 Lipca 2011 (07:01)

Tagi: kosmita, piramida, budowa,

Żyjemy w XXI wieku, wieku błyskawicznego rozwoju technologii, jednak określenie pochodzenia piramid dalej jest zagadką dla wielu naukowców. Ciężko jest uwierzyć w to, że około 5 tysięcy lat temu nasi przodkowie byli w stanie zbudować tak ogromne konstrukcje. Szczególnie dlatego, iż nie dysponowali oni żadnym sprzętem, który pomógłby w podnoszeniu niemałych części tej struktury. Coraz bardziej prawdopodobne stają się teorie, iż to przybysze z poza naszej planety mieli w tym swój udział.

Jak zapewne wszyscy czytelnicy wiedzą piramidy mają kształt zbliżony do ostrosłupów i występują na terenie Egiptu i prekolumbijskiej Ameryki. Budowle te dochodzą do naprawdę olbrzymich rozmiarów. Największą z nich jest piramida Cheopsa zbudowana ok. 2560 roku p.n.e. o boku podstawy wynoszącym 227,0 m oraz wysokości 147,0 m.

Zakładam, że sami zauważyliście, iż budowa takiej struktury wymagałaby w dzisiejszych czasach nakładu ogromnych środków oraz sporej ilości czasu. Jakim sposobem więc pojawiły się one 5 tysięcy lat temu? Teoria na temat dużego udziału kosmitów w tych przedsięwzięciach zdaje się być prawdopodobna. Szczególnie, że coraz częściej pojawiają się materiały, które zdają się wykazywać istnienie kosmitów oraz ich pojawianie się na Ziemi.

Niemniej jednak naukowcy nie odnaleźli w piramidach żadnych bezpośrednich powiązań z zaawansowanymi technologiami. Być może kilka tysięcy lat sprawiło, że ślady zostały zniszczone, bądź sami sprawcy postarali się o posprzątanie swoich "zabawek".
Prawda czy fałsz?

Statystyki powyższego tekstu:

Prawda: 31%
Głosów:
36

Fałsz: 69%
Głosów:
82

Dodaj komentarz:

Proszę się zalogować, aby uzyskać możliwość komentowania

Komentarze:

Asdfjkl2013-02-19 16:28

A co do obelisków to były one bezpostaciowym przedstawieniem boga Ra. Dlatego też przed świątynią słońca nie było innych kultowych przedstawień tego bóstwa ponieważ według ówczesnych wierzeń sam Ra zamieszkiwał te wysokie monumentalne słupy, które też symbolizowały w pewnym sensie drzwi ;p

Asdfjkl2013-02-16 15:27

Nie będę posługiwać się przykładem ogólnie znanym więc powiem o piramidzie w Dahszur o nazwie "czerwona piramida". Jest ona dość spora bo jej wymiary to 109,5 m wysokości a długość boku wynosiła 220 m. Na przestrzeni wieków zostały wypracowany odpowiednie techniki do tworzenia tych monumentów. Gdyby kosmici mieli jakiś wkład w tą pracę zostaliby uwiecznieni w reliefach i hieroglifach. Oczywiście wiele osób może zaświadczyć, że taka postać jest wyrzeźbiona. Faktycznie zdjęcie w złej jakości przypomina istotę pozaziemską ale w rzeczywistości jest to zwyczajny dzban z papirusem...

Asdfjkl2013-02-16 15:25

Wszyscy są skupieni na piramidzie Cheopsa i kompleksie z Gizy. Nie wiele osób wie jak powstały piramidy. Otóż stworzone były w toku ewolucji(nie powstały samoistnie w swojej artystycznej formie ostrosłupa). Pierwszą "piramidą" była mastaba. Miała ona przypominać dom aby faraon pośmiertnie mógł się w niej czuć jak w bezpiecznym schronieniu. Kolejną formą była piramida zbudowana na rozkaz króla Dżesera. Wykonawcą był Imhotep. Ten wspaniały architekt był prekursorem, który jako pierwszy postanowił na pierwszą mastabę dołożyć kolejne pięć pięter aby była owa "piramida" widoczna zza muru pilnującego kompleks grobowy. Kolejną formą była piramida fałszywa/łamana. Ta piramida ma kąt 54°31' a w połowie 43°21' stąd jej nazwa. Nie była ona doskonała więc władca Snofru musiał posunąć się właśnie do stępienia czubka aby konstrukcja się nie zawaliła. Kolejnym przejawem artyzmu były piramidy właściwe

Asdfjkl2013-02-16 15:25

Nie rozumiejąc jeszcze sił natury Egipcjanie zaczęli czcić bogów żeby wylewy rzeki były sprzyjające, walki wygrane i wiele innych. Każde bóstwo miało swoją dziedzinę. Wszystkie te postacie były przedstawiane jako "ludzie z głowami zwierząt" lub jako "zwierzęta" myślę, że to wystarczający dowód na to, że to nie byli przybysze z kosmosu. Skoro to jest już wyjaśnione może przejdziemy do budowy tych "wspaniałych, niewykonalnych budowli". Rozumiem, że zaślepionym(nie będę przywoływać nicków) teorią kosmologiczną trudno jest logicznie myśleć i zrozumieć jak ludzie mogli budować takie artystyczne dzieła. Piramidy, świątynie, grobowce są przejawiającym się artyzmem ponieważ wytrzymały tyle czasu i zostaną zachowane dla kolejnych pokoleń. Wszystkie one były budowane za pomocą sprytnych narzędzi(myślę, że opisywanie ich jest na tą chwilę zbędne), wypracowanych odpowiednich technik(rampy z piasku, zasypywanie "dzieła" piaskiem).

Asdfjkl2013-02-16 15:23

Ja dałam fałsz co nie oznacza, że nie wierzę w kosmitów. Oczywiście istoty pozaziemskie mogą istnieć i tego nie wykluczam bo kosmos jest nadal niezbadany. Nie rozumiem jednak dlaczego większość ludzi tak się ekscytuje teorią kosmologiczną, takim osobom nawet nie warto próbować tłumaczyć i przywoływać naukowych teorii dotyczących piramid. Nawet nie próbuję odwodzić "Was" od tej teorii, która mówi, że bogowie w tym wypadku egipscy przybyli z kosmosu. Jeśli to byłaby jednak prawda czy Wasi kosmici wyglądaliby jak chociażby ptaki(Horus, Ra)? Wszyscy bogowie uosabiali na przykład zjawiska natury: wiatr(Amon), ciała niebieskie: słońce(Ra), księżyc(Chonsu) i zjawiska, których starożytni ludzie nie rozumieli jak wylewy Nilu.

Javik2012-08-06 17:22

CD...Byli Pokazali jak zrobić coś by ich marna Rasa mogła się rozwijać Kulturowo i poszli nauczać inne mniej zaawansowane rasy , Kosmos jest ogromny na pewno istnieje inna cywilizacja. A Mit o bogu zbyt długo się utrzymuje. Zacznijcie patrzeć jak ludzie 21w a nie jak Ciemnogród który gdy leci meteoryt to trzyma różaniec i modli się żeby bóg ich nie karał . Beka z katoli od siebie : Boga nie ma, a jedynym szatanem jest ten, który przekonał wszystkich że on naprawdę istnieje.

Javik2012-08-06 17:22

Otóż Ludziska w tedy nie można było utworzyć takich budowli bez Ciężkich maszyn takich jak dźwig,nie da się tak precyzyjnie ustawić wszystko nie mając pojęcia o matematyce, nie da się Ciąć w blokach takich za pomocą kamiennego młotka Bloki te ważyły Kilka ton niektóre Kilkanaście, Wierzycie w Boga a w Inną Rasę bardziej zaawansowaną niż my już nie ? Ludzie Bóg to legenda prędzej w gobliny w górach irlandzkich bym uwierzył niż w Boga po którym śladu nie widać upalcie się szałwią i idzie w świat ***ć głupoty o bogu ,Ba a może ten bóg to Kosmita który wpadł na ziemie i każdy go tak postrzegł bo wyglądał w sposób nie pojęty dla ledwo wyewoluowanych ludzi po tym widać że w polce 75% to katole którzy wysyłają esa do rydzyka o pokutę , Kosmici są na Bank I bez ingerencji Maszyn i zaawansowanej technologi nie mogli tego osiągnąć za pomocą młotka kamiennego i pnącz czy drewna .CDN...

olkatom13122012-01-29 10:51

jakie bujdy jaki żallll

lorak1232011-11-22 17:33

to FALSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ludzie kosmici nie istnieja

Madziarka7182011-10-01 16:57

a może o ludzie z naszego świata mieli super technologie ale szybkosięniszczące żeby nasza planeta była eko a my tak na prawde sie cofmy bo tworząc nowe urządzenia prowadzimy do bez eko :P ale przecież że to nie możliwe? pff, a kosmici to są możliwi??

Madziarka7182011-10-01 16:45

prawda jest taka że jakby nikt nie powiedział o ludziach z innych światów i nie nazwał by ich po swojemu (w tym w tym przypadku ''Kosmici'') to by nie było tego artykułu , szczerze sama się zastanawialam bardzo długo nad piramidami ,okej wiadomo mogli może przewieźć te klocki ale jak je dali tak wysoko?! tego nie wiem ale kosmitów - (brednie) i tak nic nie obchodziłoby ja myślę że to najwyżej siły wyższe :)

jaga0jadzia0112011-08-19 10:07

Jeśli kosmici istnieją - co jest bardzo prawdopodobne.
To po jakiego diabła mieliby się bawić z naszymi piramidami !?
W ogóle nie rozumiem dlaczego większość mówi, że chcą zniszczyć Ziemię, jest 50% szans że są dobrzy.
Kosmos jest ogromny, nie jesteśmy w nim sami.

dardawid232011-08-18 16:17

KU**A kosmici istnieją ale nie przybędą w naszym życiu ile jest bomb nuklernych jak to wyp****limy to przybędą żeby zobaczyć co się stało ale nic nie przeżyje

gownoprawda2011-08-02 13:28

Eeeee tam, nieprawda. Nie wierzę w kosmitów choćby dlatego, że wymyślili ich Amerykanie.

ALIEN2011-07-31 17:22

możliwe że parę tysięcy lat temu kosmici byli na takim samym poziomie zaawansowania technologicznego żyli na marsie oraz wysyłali sondy w kosmos aby go badać wysłali sondę która posiadała repliki istniejących wtedy ,,marsjański budowli,,(kamienne piramidy i tzw.twarz)a starożytni ludzie kopiowali to i zbudowali piramidy i Sfinksa.
Pytanie brzmi gdzie podziała się ta cywilizacja?
Możliwe że na marsie wybuchł konflikt nuklearny lub coś gorszego co zniszczyło życie i potęcjalne ślady cywilzacji na marsie.

sandrasx2011-07-30 10:42

KIEDYŚ ZNALEZIONO GLINIANY DZBAN Z FOLIą ALUMINIOWĄ I METALOWYM PRĘTEM W ŚRODKU. NIE BYŁO BY W TYM NIC DZIWNEGO GDYBY TEN DZBAN Z GLINY NIE MIAŁ 5 TYSIĘCY LAT I NIE BYŁ ZAKOPANY 400 METRÓW POD ZIEMIĄ PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIĘC UWIERZCIE W KOSMITÓW BO KIEDYŚ I TAK PRZYBĘDĄ PO ZA TYM NA JAKIEJŚ PŁASKIEJ GÓRZE ZNALEZIONO TAK JAKBY PASY STARTOWE

sandrasx2011-07-30 10:36

MOŻĘ POKAZALI IM OBRAZEK NO PRZECIEŻ STAROŻYTNI ŁADNIE RYSOWALI

sandrasx2011-07-30 10:34

A NIE WRACAJĄ BO LUDZIE ZEPSULI IM ''STACJE PALIWOWE'' PIERDOŁY

sandrasx2011-07-30 10:32

NIE NAPISAŁAM TEGO DWA RAZY???!!!!

sandrasx2011-07-30 10:27

NA MARSIE TERAZ SĄ TAKIE KSZTAŁTY ZBLIŻONE DO PIRAMID I W TAKIEJ SAMEJ ODLEGŁOŚCI JEST TA ''TWARZ'' CO U NAS SFINKS OD PIRAMID. MOŻE TO JEST PRAWDA ALE NIE MAMY RZECZOWYCH DOWODÓW NA RAZIE TO JEST TYLKO TEORIA JA NIE WIEM DLA CZEGO ALE WIERZE W KOSMITÓW. DZIWNE CO NIE?!

kiki20102011-07-28 19:03

kosmici może i istnieją ale ... żeby budowali piramidy,..........

a matanrkw .... równie dobrze moge obrazić ciebie!!! wtf

kuba7072011-07-27 16:38

kosmici na pewno gdzieś istnieją wszech świat jest nieskończony

Misiek19972011-07-23 20:29

Kosmici na pewno nie zajmowaliby się takimi pierdołami jak budowanie piramid

matanrkw2011-07-22 14:42

Ci którzy mówią i myślą że kosmici nie istnieją i nie zbudowali piramid razem z Egipcjanami to głupcy nad głupcami bo kosmici istnieją wy katolicy zajszczani.

karolaa2011-07-21 11:58

no chyba nikt ; PP

tomaszgon2011-07-19 20:08

kto w to wierzy

karolaa2011-07-19 16:29

czytałaam . ; D Też chciałam się wypowiedzieć ale bym się zirytowała tylko . ; p przy twojej meeeega wypowiedzi ; )

asarz2011-07-18 23:16

Nie no, ale chyba nie czytałaś komentarzy poniżej, więc się wkurzyłem tym kretynizmem :p.

karolaa2011-07-18 21:52

ha ha ha ha ha , Asarz , sama bym na to nie wpadła . ; DD

asarz2011-07-18 01:39

A i kto wymyślił, że ich pojazdem jest "latający talerz" a nie np: statek w kształcie kondoma :P.

asarz2011-07-18 01:34

Równie dobrze kosmici mogą być sto razy głupsi i mniej inteligentni niż my... Skąd wzięło się przekonanie, że są niezwykle mądrzejsi od nas, są naszego wzrostu bądź trochę mniejsi lub więksi? Rzeczywiście mogą być jednokomórkowcami... A co do budowania piramid to wtedy panowało niewolnictwo więc przy pomocy bardzo wielu rąk i tamtejszej "maszynerii" mogli sami złożyć piramidę jak zachciało się faraonowi ;].

PanJan2011-07-17 22:49

fałsz sam nie wierze w kosmitów ale nawet gdyby istnieli to poco mieli by budować nam piramidy? experyment? późniejsze żądanie opłaty? bez sensu i czemu nie wracają? nawet gdyby kosmici istnieli to jest mała szansa by byli inteligentni może to jednokomórkowce?

razor782011-07-17 21:36

Ludzie zastanówcie się. Nie wierzcie w takie głupoty. Fałsz

karolaa2011-07-17 19:19

wojtek_9711 skąd wiesz że mieli palceee . ; DD

akidamo2011-07-17 19:01

co wy? jak mogli się z nimi porozumieć, żeby zbudowali piramidy, bo przecież sami obcy się nie domyślą, że w środku mają być komory z grobowcami? no powiedzcie drodzy użytkownicy

bartek152011-07-17 18:49

prawda czy fałsz oto jest pytanie

Ochoy2011-07-17 18:07

Tak, tak obcy obcy ludzie pomieszało się Wam coś w głowach? Oczywiście że fałsz... Sam wierzę w obcych, ale żeby uwierzyć w takie bzdury huh, musicie mieć po 12 lat albo na prawdę problemy z głową ...

wojtek_97112011-07-17 15:10

W Egipcie faktycznie mogli pomagać obcy przy budowie piramid nikt nie byłby wstanie zbudowac tego sam i to w kilka kilkanascie lat obcy mogli maczac w tym palce. W końcu kultura Egiptu jest nie zbadana np. do czego słuzyły Obeliski nie wiadomo dokładnie!

Neixon2011-07-17 12:46

Ja zaznaczyłem prawde..
kiedys czytałem pewną ksiązke, w ktorej jakis profesor uwaza, ze kosmici odwiedzali ziemie wiele razy, a ludzie uwazali ich za bogów
a że odlatywali w góre, z tąd wzieło się to, ze bog ma swą siedzibe w niebie..

Kazik2011-07-17 12:39

ja zaznaczyłem prawde ale nie jestem do końca pewny czy to prawda czy fałsz

MonGol2011-07-17 11:13

Jakoż iż wieże w kosmitów dałem prawdę ale co nie oznacza że wieże do końca w budowanie piramid przez obcych .
Pozdro..

kondzio2602011-07-17 11:13

eno możliwe,choć zaznaczyłem fałsz to podobno kosmici mają zaatakować w listopadzie.ale ja nie wierze:)

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.