Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Ręka w wodze, a nocne moczenie

Dodane przez: Marcin, na głównej od 04 Września 2011 (07:31)

Tagi: woda, ręka, sen, mocz,

Od dłuższego czasu nurtowała mnie pewne rzecz. Mianowicie chodziło o sytuację, w której śpiąca osoba oddaje mimowolnie mocz, gdy ma włożoną rękę do pojemnika z wodą. Postanowiłem sprawdzić czy taka sytuacja jest możliwa, czy jest jedną wielka bujda na resorach. Oczywiście zanim zacząłem testować to na sobie poszukałem informacji wśród rodziny i znajomych. Dziwnym trafem oni też słyszeli o tym i w większości byli przekonani, że takie zdarzenie może mieć miejsce.

Początkowo nie mogłem znaleźć chętnych do tego eksperymentu, ale dzięki kilku małym prezentom znalazło się kilka osób. Zapytacie czemu ja nie mogłem poddać się mu sam. Proste! Oprócz uniknięcia podejrzewanych nieprzyjemności musiałem czujnie obserwować całe zdarzenia, by nie umknął mi żaden szczegół.

Prezentem zazwyczaj był czteropak "zupy chmielowej", którą niektórzy zechcieli wypić przed rozpoczęciem głównych badań. Na pierwsze badana udało mi się zdobyć dwie osoby. Ze względów higienicznych musiały zostać wykonane w ogrodzie na materacach - nie miałem ochoty wietrzyć domu przez kilka dni.

Początkowo badani mieli problem z zaśnięciem, ale w końcu się udało. Gdy nie reagowali na lekkie próby przebudzenia podstawiłem przejść do sedna eksperymentu. Podstawiłem miski z wodą i ostrożnie włożyłem w nie ich dłonie. Udało się za pierwszym razem, bez przebudzenia. Po skończonym etapie rozsiadłem się wygodnie na krześle i czekałem. Trzydzieści minut pilnowania misek i dłoni badanych wystarczyło, abym sam poszedłem spać. Ustawiając wcześniej budzik, który miał dzwonić za dwie godziny.

Dzwonek! Pobudka i nastąpiło to czego się spodziewałem. Jedna miska przewrócona, ale na szczęście druga uchowała się z ręka w środku. Obudziłem obydwu badanych i po szybkich nieinwazyjnych oględzinach spodni stwierdziliśmy, że są całkowicie suche. Babciny mit coraz bardziej zdawał się być totalną bujdą wymyśloną tylko po to, by straszyć małe dzieci.

Postanowiłem spróbować ponownie. Tym razem trzy śmiałe osoby skuszone grillowanym jedzeniem stawiły się w ogrodzie. Po uczcie i wypiciu kilku szklanek napojów postanowiliśmy rozpocząć. Eksperyment został powtórzony z następującymi wynikiem: brak jakichkolwiek śladów moczu.

Doświadczenie było wykonywane tylko na osobach dorosłych, co całkowicie nie wyklucza zaistnienia takie sytuacji u dzieci. Jednak po realizacji pseudo badań mam ogromne wątpliwości czy takie zdarzenie może mieć miejsce.
Prawda czy fałsz?

Statystyki powyższego tekstu:

Prawda: 76%
Głosów:
25

Fałsz: 24%
Głosów:
8

Dodaj komentarz:

Proszę się zalogować, aby uzyskać możliwość komentowania

Komentarze:

AnkaxD2012-01-22 01:02

eeee nie chce mi się tego czytać xD

Madziarka7182011-10-01 16:34

wydaje mi sie ze zalezy u kogo i w jakim momencie bo nigdy nie wiesz czy na przyklad moze ma nadmierny mocz i w sytulacji lekkiej ilosci wody sie zsika czy jest zupelnie normalny i poprostu bedzie sucho :P

gownoprawda2011-09-05 21:14

Nie głosuję póki sam nie spróbuje. Ale spróbuję i wtedy skomentuję.

olunia98632011-09-04 13:52

Nie lubię takiego czytać jak że daję byle jakie.... :)

sandrasx2011-09-04 11:34

prawdopodobne

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.