Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Strona główna

Nieznana forma życia w ściekach

Film dodany przez Marcin

Nieznana forma życia w ściekach Nieznana dotąd człowiekowi forma życia czy może domowy zwierzak, który przez przypadek został spuszczony w toalecie? Moim zdaniem to nowa forma życia, która powstała na bazie ludzkich ekskrementów i ewoluowała w ściekach. Jeśli się zgadzacie to klikajcie prawda, a jeśli nie to fałsz.

Komentarzy (38), Fałsz (21%), Prawda (79%)

Zwierzęta potrafią zadziwić

Zdjęcia dodane przez Bartek

Zwierzęta potrafią zadziwić Zwierzęta potrafią być zadziwiające i występują bardzo często w roli bohaterów Internetu. Czasami słusznie, a czasami nie, bo ich postacie zostały sprytnie przerobione. Jedne przeróbki rozpoznać łatwo, inne trudno...

Komentarzy (53), Fałsz (31%), Prawda (69%)

Kręgi w zbożu

Zdjęcia dodane przez JockerEKKKKK

Kręgi w zbożu Czy zboże spłaszczyło UFO czy dokonał tego jakiś żartowniś? Ta zagadka od zawsze pozostaje niewyjaśniona...

Komentarzy (142), Fałsz (70%), Prawda (30%)

Muammar Kaddafi, przywódca Libii zlikwidowany przez NATO

Artykuł dodany przez Marcin

Muammar Kaddafi, przywódca Libii zlikwidowany przez NATO W ataku, jakiego dokonały 1 maja na Trypolis samoloty NATO, zginął najmłodszy syn Muammara Kaddafiego. Władze Libijskie poinformowały, że dyktator przeżył. Jednak od tego czasu nie pojawił się publicznie ani razu. Po przeczytaniu poniższego artykułu uważam, że dyktator nie żyje.

Komentarzy (5), Fałsz (83%), Prawda (17%)

Igraszki z perspektywą i odbiciem

Zdjęcia dodane przez Bartek

Igraszki z perspektywą i odbiciem Prezentowane tutaj zdjęcia swoje efekty opierają na idealnym doborze odległości przez co powstaje zaskakująca perspektywa. Inne z nich przedstawiają odbicie w wodzie. Jeszcze inne mogą być przerobione przez zdolnego grafika. Jak jest na prawdę?

Komentarzy (29), Fałsz (17%), Prawda (83%)

Lecznicze właściwości alkoholu to mit

Artykuł dodany przez Magda

Lecznicze właściwości alkoholu to mit Mówi się, że alkohol w małych ilościach nie szkodzi zdrowiu. Jednak naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego pozwolili sobie obalić tę tezę, twierdząc że jakakolwiek dawka alkoholu powoduje zwiększenie ryzyka nadciśnienia tętniczego. Czy można jednak uwierzyć w to, że osoby pijące sporadycznie są w takim samym stopniu narażone na utratę zdrowia jak osoby pijące regularnie?

Komentarzy (5), Fałsz (80%), Prawda (20%)

Transport może być niezwykły?

Zdjęcia dodane przez Bartek

Transport może być niezwykły? W tej serii zdjęć znajdują się nieprawdopodobnie dobre zdjęcia związane z transportem albo po prostu zwykłe fotomontaże...

Komentarzy (56), Fałsz (26%), Prawda (74%)

Fotomontaże do kwadratu

Zdjęcia dodane przez Bartek

Fotomontaże do kwadratu Materiał z serii najfałszywszych. Tym razem nie będzie zbyt wielkich wątpliwości jeśli chodzi o prawdziwość tych zwyczajnych, nieudanych fotomontaży.

Komentarzy (32), Fałsz (84%), Prawda (16%)

Facet spóźnił się na pociąg

Film dodany przez Marakuja

Facet spóźnił się na pociąg Każdemu chociaż raz zdarzyło się wchodzić na dworzec w momencie, gdy w pociągu zamykały się drzwi. Większość ludzi w takiej sytuacji wypowiada w bliżej nieznanym kierunku obraźliwe zwroty. Niektórzy jednak z ostatkiem nadziei w sercu próbują dostać się do odjeżdżającej maszyny.

Komentarzy (96), Fałsz (9%), Prawda (91%)

Piłka nożna ze znakiem zapytania

Zdjęcia dodane przez Bartek

Piłka nożna ze znakiem zapytania Pięknie i niezwykłe momenty w piłce nożnej. Od zagrań piłkarzy, przez kibiców aż do samych stadionów. Gdzieś na pewno jest jakiś haczyk...

Komentarzy (29), Fałsz (11%), Prawda (89%)

Najstarsza polka - 109 lat

Zdjęcia dodane przez martyna.st

Najstarsza polka - 109 lat Dowód osobisty najstarszej polski (na świecie :)). Urodziła się ona w województwie podlaskim w miejscowości Srebrna-Szumowo. Jak widzimy na dowodzie dowód wydano w Zambrowie, więc zapewne w okolicach tego miasta mieszka Pani Marianna Misiewicz. Dowód jednak wydaje się podejrzanie zniszczony...

Komentarzy (46), Fałsz (10%), Prawda (90%)

Dziewczyny Juana Francisco Casasa

Zdjęcia dodane przez Bartek

Dziewczyny Juana Francisco Casasa Juan Francisco Casasa chwali się, że jego rysunku wykonywane są wyłącznie długopisem. Czy można dać temu wiarę? Czy możliwe, że przerabia zdjęcia jakimś programem graficznym?
Więcej pod adresem juanfranciscocasas.com

Komentarzy (23), Fałsz (14%), Prawda (86%)

Obcy - przybysz nie z tej planety

Zdjęcia dodane przez Monia

Obcy - przybysz nie z tej planety Uważasz, że obcy na prawdę istnieją? Seria zawiera kilka zdjęć obcych przybyszów znalezionych na Ziemi.

Komentarzy (52), Fałsz (86%), Prawda (14%)

Łap chwilę

Zdjęcia dodane przez Magda

Łap chwilę Seria z niesamowitymi zdjęciami przedstawiającymi nieuchwytne momenty dla ludzkiego oka.

Komentarzy (20), Fałsz (15%), Prawda (85%)

Tusk był szalikowcem Lechii Gdańsk

Artykuł dodany przez martyna.st

Tusk był szalikowcem Lechii Gdańsk Ryszard Czarnecki dziwi się na swoim blogu w Onet.pl dlaczego Donald Tusk nienawidzi kibiców piłkarskich. - Przecież jest jednym z nich. Był szefem szalikowców Lechii Gdańsk, brał udział w zadymach po meczach wyjazdowych tego klubu w Bydgoszczy i Olsztynie - pisze europoseł PiS komentując w ten sposób stanowcze wystąpienia premiera w sprawie zamieszek na stadionie w Bydgoszczy po finale Pucharu Polski między Legią Warszawa a Lechem Poznań.

Komentarzy (4), Fałsz (65%), Prawda (35%)

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.