Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Strona główna

Wojskowe efekty specjalne

Zdjęcia dodane przez Monia

Wojskowe efekty specjalne Mężczyźni niechętnie idą do wojska. Jednak jak pokazują poniższe zdjęcia jest tam dużo zabawy i wiele zjawiskowych efektów specjalnych. Czy w armii jest aż tak kolorowo, a może niektóre zdjęcia są fotomontażami?

Komentarzy (22), Fałsz (13%), Prawda (87%)

Dziwne zdjęcia z metra

Zdjęcia dodane przez hoopcOLA

Dziwne zdjęcia z metra W takich miejscach jak metro spotkać można się z różnymi, śmiesznymi sytuacjami. Niektóre z nich ciężko jednoznacznie wyjaśnić. Oceniajcie, które z poniższych sytuacji zostały wyreżyserowane (fałsz), a które to naturalne zachowania ludzi (prawda).

Komentarzy (23), Fałsz (15%), Prawda (85%)

Niezwykle szybki żółw

Film dodany przez sandrusia5775

Niezwykle szybki żółw Czy to możliwe, żeby żółw, który jest uważany za bardzo wolne zwierzę potrafił tak szybko biegać? Kamerzysta mógł równie dobrze przyspieszyć film przy montażu. Co Ty o tym sądzisz?

Komentarzy (52), Fałsz (29%), Prawda (71%)

Piękne i zadziwiające zdjęcia - część 3

Zdjęcia dodane przez hoopcOLA

Piękne i zadziwiające zdjęcia - część 3 Kolejna seria pięknych i zadziwiających zdjęć. Jak zwykle wasze zadanie polega na rozstrzygnięciu, które z nich są prawdziwe, a które to fotomontaże.

Komentarzy (18), Fałsz (20%), Prawda (80%)

Mistrzowie równowagi

Zdjęcia dodane przez sandrusia5775

Mistrzowie równowagi Czy wieża z puszek ustawiona na pijanym człowieku mogłaby stać wystarczająco długo, aby udało się zrobić zdjęcie? Czy domek z kart można ustawić na tak nierównej powierzchni?

Komentarzy (14), Fałsz (16%), Prawda (84%)

Wulkan - część 1

Zdjęcia dodane przez akinom18

Wulkan - część 1 Niesamowite ujęcia erupcji wulkanu czy może przeróbka? Sami oceńcie czy to natura bądź przerobione zdjęcia.

Komentarzy (9), Fałsz (6%), Prawda (94%)

Bliźniaczki o różnych kolorach skóry

Tekst dodany przez Marcin

Bliźniaczki o różnych kolorach skóry W roku 2005 Kylie Hodgson urodziła bliźniaczki, które ku zaskoczeniu całego personelu oraz rodziców okazały się nie do końca identyczne. Mianowicie różniły się kolorem skóry. Starsza córka Remee okazała się być blondynką o białej cerze, natomiast jej młodsza o minutę siostra Kain murzynką.

Komentarzy (14), Fałsz (8%), Prawda (92%)

Największe meduzy świata

Zdjęcia dodane przez przemcio90

Największe meduzy świata Seria zdjęć przedstawiająca olbrzymie meduzy zamieszkujące morskie głębiny. Czy na pewno takie stworzenia istnieją?

Komentarzy (26), Fałsz (21%), Prawda (79%)

Piękne i zadziwiające zdjęcia - część 2

Zdjęcia dodane przez hoopcOLA

Piękne i zadziwiające zdjęcia - część 2 Oto kolejna seria pięknych i zadziwiających zdjęć. Ale czy to piękno jest prawdziwe czy fałszywe? Sami oceńcie, które to piękne foty, a które zwyczajne fotomontaże wykonane profesjonalną ręką.

Komentarzy (18), Fałsz (13%), Prawda (87%)

Brudny świat

Zdjęcia dodane przez Monia

Brudny świat Seria zdjęć przedstawiająca brudny świat. Czy ludzie na prawdę żyją w takich warunkach?
Przypomnij sobie o tej serii jak będziesz mieć chęć na śmiecenie w lesie czy też na plaży.

Komentarzy (28), Fałsz (15%), Prawda (85%)

Skoki do wody

Zdjęcia dodane przez Monia

Skoki do wody Latem najlepszym uczuciem jest chłodzenie nagrzanego ciała w chłodnej wodzie. Dodatkowo w wodzie można urządzać sobie różne zawody, np. skakanie do wody.
Oceńcie prawdziwość zdjęć przedstawiających zabawy z wodą. Jeśli są one prawdziwe, to czy uważacie, że bohaterowie zdjęć po takich skokach mają sprawne kręgosłupy?

Komentarzy (17), Fałsz (23%), Prawda (77%)

Przecięcie kobiety na pół

Film dodany przez marcintorun

Przecięcie kobiety na pół Filmik dla ludzi o mocnych nerwach. Podczas wyjaśniania sztuczki magicznej przypadkowo przecięto kobietę na pół.

Komentarzy (54), Fałsz (86%), Prawda (14%)

Śniadanie - (nie) najważniejszy posiłek dnia

Tekst dodany przez Marcin

Śniadanie - (nie) najważniejszy posiłek dnia Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i powinien on być bardzo obfity. Ta teoria jest ostatnio mocno lansowana w mediach i chyba utkwiła na dobre w umysłach naszego społeczeństwa. Jednak czy informacje sponsorowane przez producentów płatków śniadaniowych, mleka i pełnoziarnistego pieczywa są w pełni obiektywne? W końcu to ich produkty będziemy zjadać w trakcie naszego obfitego śniadania.

Komentarzy (2), Fałsz (17%), Prawda (83%)

Sposoby na wykorzystanie dziur na drogach

Zdjęcia dodane przez Sofii

Sposoby na wykorzystanie dziur na drogach Pomysłowi ludzie zawsze znajdą jakieś rozwiązanie na problematyczne sytuacje. Zobacz jak ludzie potrafią wykorzystać dziury w drodze. Czy wszystkie pomysły są realne?

Komentarzy (19), Fałsz (39%), Prawda (61%)

Piękne i zadziwiające zdjęcia - część 1

Zdjęcia dodane przez hoopcOLA

Piękne i zadziwiające zdjęcia - część 1 Takich fotek nie robi się codziennie! Oto pierwsza seria pięknych i zadziwiających zdjęć. Jednak można by się zastanawiać godzinami nad niektórymi... Bo do końca nie wiadomo które z nich są prawdziwe, a które to zwykłe podróby!

Komentarzy (22), Fałsz (19%), Prawda (81%)

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.