Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Strona główna - artykuły

W trwającej 19 lat śpiączce

Artykuł dodany przez Misiek97

W trwającej 19 lat śpiączce Ta poruszająca historia miała miejsce w Polsce. Pan Jan Grzebski, pracownik kolei uległ w 1988 r. Poważnemu wypadkowi podczas łącznia wagonów. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. W placówce medycznej okazało się, że jest jeszcze gorzej, niż można było początkowo przypuszczać. U pana Grzebskiego wykryto raka mózgu. Rokowania lekarzy nie były najlepsze. Zdaniem lekarzy, znajdujący się w śpiączce pacjent miał szansę pożyć jeszcze przez najwyżej 3 lata.

Wkrótce Grzebski został wypisany ze szpitala, a troskliwą opieką otoczyła go jego małżonka, która wierzyła w cud. I cud się zdarzył. Pan Jan przeżył (śpiąc) upadek komunizmu, a nawet przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i ku niedowierzaniu wszystkich, obudził się po ponad 19 latach, w 2007 r. Zastał świat zupełnie inny, niż ten, który "pożegnał" w 1988 r. Na prawie 20 lat.

Niestety, pan Jan nie cieszył się długo "nowym" życiem. Zmarł w grudniu 2008 r.

Komentarzy (12), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Hitler o Polakach

Artykuł dodany przez oking1

Hitler o Polakach Tekst zawiera wypowiedź Hitlera na temat polskich obywateli. W wypowiedzi Polacy urastają do rangi pół-bogów. Oceń czy ta wypowiedz jest prawdziwa czy może fałszywa.

Komentarzy (14), Fałsz (24%), Prawda (76%)

Bitwa nad Los Angeles z udziałem Ufo!

Artykuł dodany przez MonGol

Bitwa nad Los Angeles z udziałem Ufo! W środę, 25 lutego 1942 roku dokładnie o 2 nad ranem, goście z klubu Trocadero w Hollywood zostali mocno wystraszeni. Zgasły światła i zawyły syreny alarmowe nad całym Los Angeles.

Komentarzy (13), Fałsz (79%), Prawda (21%)

Czy Mur Chiński jest widziany z kosmosu?

Artykuł dodany przez szczepan8

Czy Mur Chiński jest widziany z kosmosu? Jedni mówią tak, drudzy mówią nie, przeczytaj artykuł i odpowiedz czy Wielki Mur Chiński widziany jest z kosmosu

Komentarzy (29), Fałsz (29%), Prawda (71%)

10 tajemnic z Medjugorie - Proroctwo o końcu świata

Artykuł dodany przez MonGol

10 tajemnic z Medjugorie - Proroctwo o końcu świata O czym dokładnie mówi nam "Proroctwo o końcu świata"? Czy żyjemy właśnie w "czasach ostatecznych"? Czy ludzkość wyginie? W jaki sposób możemy się jeszcze uratować?

Komentarzy (31), Fałsz (86%), Prawda (14%)

Tajemnicza latająca kula nową bronią Niemiec

Artykuł dodany przez MonGol

Tajemnicza latająca kula nową bronią Niemiec Fakt, iż Niemcy podczas II Wojny Światowej pracowali nad zaawansowanymi technologiami wojskowymi nie jest już tajemnicą. Hitler planował zlecić Schaubergerowi zbudowanie nowego statku latającego, który będzie mógł lewitować bez używania do tego efektu spalania i jakiegokolwiek paliwa.

Komentarzy (10), Fałsz (30%), Prawda (70%)

Dieta tasiemcowa w Hollywood!

Artykuł dodany przez baltazar

Dieta tasiemcowa w Hollywood! Gwiazdy z Hollywod, żeby schudnąć łykają tasiemca. Dzięki temu zrzucają zbędne kilogramy! Czy faktycznie najsłynniejsze modelki zarażają się tasiemcem, żeby schudnąć?

Komentarzy (9), Fałsz (8%), Prawda (92%)

Komórki powodują raka

Artykuł dodany przez Bartek

Komórki powodują raka Od lat powtarzana jest teza, że komórki powodują raka. Szczególnie narażony jest mózg, gdyż znajduje się bardzo blisko nadajnika fal komórki. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje komórki za "możliwie rakotwórcze". Oznacza to mniej więcej tyle, że mogą one powodować raka, ale nie ma 100% pewności. Może to być również delikatne ostrzeżenie, żeby twardym stwierdzeniem: komórki powodują raka nie rozpętać paniki. Moim jednak zdaniem nie ma co ukrywać oczywistego faktu: komórki powodują raka!

Komentarzy (11), Fałsz (65%), Prawda (35%)

Cudowny pocałunek orangutana

Artykuł dodany przez Sofii

Cudowny pocałunek orangutana Ślina orangutana potrafi zdziałać cuda.
W Afryce ludzie mają duże problemy z chorobami wenerycznymi. John Mwunde mieszkający w Kongo znalazł cudowny lek na choroby tamtejszych mieszkańców. Człowiek ten leczy, między innymi takie choroby jak syfilis, pocałunkiem orangutana. Ludność Afryki wierzy mu i ustawiają się w kolejce do jego uzdrowiciela-orangutana. Czy Ty również jesteś w stanie uwierzyć w magiczną moc pocałunku człekokształtnej małpy?

Komentarzy (5), Fałsz (48%), Prawda (52%)

Surowe warzywa niebezpieczne dla zdrowia

Artykuł dodany przez Sofii

Surowe warzywa niebezpieczne dla zdrowia Surowe warzywa mają najwięcej witamin, więc każdy powinien jeść duże ilości warzyw i owoców. Jednak jak się okazuje w dzisiejszych czasach niczego nie powinniśmy być pewni. W Niemczech już dwie osoby nie żyją i odnotowano dużą liczbę zachorowań z powodu zjedzenia surowych warzyw. Czy to w ogóle możliwe, żeby skazić fekaliami pokarm, który następnie jest spożywany przez ludzi? Może ci ludzie jedli coś innego niż zdrowe warzywa?

Komentarzy (8), Fałsz (18%), Prawda (82%)

Polskę zniszczy wielkie trzęsienie ziemi

Artykuł dodany przez Monia

Polskę zniszczy wielkie trzęsienie ziemi W roku 1443 miało miejsce największe w Polsce trzęsienie ziemi. Jego wstrząsy odczuwała cała Europa środkowa. Magnituda tego trzęsienia wyniosła ok. 6 stopni w skali Richtera. Naukowcy ostrzegają, że Polskę mogą nawiedzić kolejne trzęsienia, które będą tragiczne w skutkach. Czy naprawdę Polska jest położona na tak bardzo aktywnym obszarze sejsmicznym, że grozi nam z tego powodu wielka katastrofa?

Komentarzy (21), Fałsz (92%), Prawda (8%)

Agent CIA twierdzi, że Osama bin Laden nie żyje od 5 lat

Artykuł dodany przez Bartek

Agent CIA twierdzi, że Osama bin Laden nie żyje od 5 lat Były agent przyznał, że bin Laden był bardzo dobrze chroniony przez straż z Czeczenii. Trzech ochroniarzy miało być obecnych przy bin Ladenie do samego końca i widzieć śmierć terrorysty. - Bardzo dobrze pamiętam jego datę śmierci, ponieważ pojawiły się w niej trzy szóstki: 26.06.2006 roku - wyznał Jaszar. Według słów byłego agenta CIA przy śmierci bin Ladena, poza ochroniarzami, byli obecni dwaj muzułmanie z Londynu oraz dwie osoby z USA.

Komentarzy (12), Fałsz (83%), Prawda (17%)

Koniec świata 21 maja 2011 roku

Artykuł dodany przez Bartek

Koniec świata 21 maja 2011 roku Amerykańska panika związana z końcem świata dociera również do Polski. Wprawdzie z dużym opóźnieniem, ale jednak. Na koniec świata dowody podawane są nie z palca, a prosto z Biblii. Księga rodzaju, listy do wiernych - wszędzie tam znajdziemy wskazówki...

Komentarzy (123), Fałsz (94%), Prawda (6%)

Muammar Kaddafi, przywódca Libii zlikwidowany przez NATO

Artykuł dodany przez Marcin

Muammar Kaddafi, przywódca Libii zlikwidowany przez NATO W ataku, jakiego dokonały 1 maja na Trypolis samoloty NATO, zginął najmłodszy syn Muammara Kaddafiego. Władze Libijskie poinformowały, że dyktator przeżył. Jednak od tego czasu nie pojawił się publicznie ani razu. Po przeczytaniu poniższego artykułu uważam, że dyktator nie żyje.

Komentarzy (5), Fałsz (83%), Prawda (17%)

Lecznicze właściwości alkoholu to mit

Artykuł dodany przez Magda

Lecznicze właściwości alkoholu to mit Mówi się, że alkohol w małych ilościach nie szkodzi zdrowiu. Jednak naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego pozwolili sobie obalić tę tezę, twierdząc że jakakolwiek dawka alkoholu powoduje zwiększenie ryzyka nadciśnienia tętniczego. Czy można jednak uwierzyć w to, że osoby pijące sporadycznie są w takim samym stopniu narażone na utratę zdrowia jak osoby pijące regularnie?

Komentarzy (5), Fałsz (80%), Prawda (20%)

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.