Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Partnerzy

Prawdafałsz.pl dziękuje serwisowi Jeja.pl za reklamę i poleca Wam granie w gry, które się tam znajdują. Nie zapomnijcie odwiedzić działu gry i zagrać w kilka ciekawych propozycji. Zabawę polecamy zacząć od popularnych gier.

Ocenione jako prawda

Porażki się zdarzają

Zdjęcia dodane przez MisztrzYoda

Porażki się zdarzają W życiu zdarzają się takie sytuacje, że większy upokorzy mniejszego. Bywa też tak, że sami jesteśmy odpowiedzialni za to co nas spotkało. Zdjęcia przedstawiają oba typy sytuacji. Prawda czy fałsz?

Komentarzy (26), Fałsz (12%), Prawda (88%)

W trwającej 19 lat śpiączce

Artykuł dodany przez Misiek97

W trwającej 19 lat śpiączce Ta poruszająca historia miała miejsce w Polsce. Pan Jan Grzebski, pracownik kolei uległ w 1988 r. Poważnemu wypadkowi podczas łącznia wagonów. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. W placówce medycznej okazało się, że jest jeszcze gorzej, niż można było początkowo przypuszczać. U pana Grzebskiego wykryto raka mózgu. Rokowania lekarzy nie były najlepsze. Zdaniem lekarzy, znajdujący się w śpiączce pacjent miał szansę pożyć jeszcze przez najwyżej 3 lata.

Wkrótce Grzebski został wypisany ze szpitala, a troskliwą opieką otoczyła go jego małżonka, która wierzyła w cud. I cud się zdarzył. Pan Jan przeżył (śpiąc) upadek komunizmu, a nawet przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i ku niedowierzaniu wszystkich, obudził się po ponad 19 latach, w 2007 r. Zastał świat zupełnie inny, niż ten, który "pożegnał" w 1988 r. Na prawie 20 lat.

Niestety, pan Jan nie cieszył się długo "nowym" życiem. Zmarł w grudniu 2008 r.

Komentarzy (12), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Pod mikroskopem

Zdjęcia dodane przez Sofii

Pod mikroskopem Przyjrzyjmy się dokładniej żywności, którą konsumujemy. Seria zdjęć przedstawia kilka zdjęć produktów spożywczych w skali mikro:
1. Liść ananasa
2. Anyż
3. Ciasto czekoladowe
4. Jagoda
5. Brukselka
6. Marakuja
7. Rodzynek
8. Sól kuchenna
9. Suszony pomidor
10. Witamina C

Komentarzy (20), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Nieprawdopodobne rzuty do kosza

Film dodany przez Shiningan

Nieprawdopodobne rzuty do kosza Czy to możliwe, żeby rzucać tak celnie do kosza? Może to fałsz i filmik został nakręcony tak, aby wyglądało to na prawdziwe? Oceńcie sami.

Komentarzy (26), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Wspinaczka

Zdjęcia dodane przez Monia

Wspinaczka Seria zdjęć przedstawia ludzi uprawiających alpinizm. Wiadomo, że niektórzy ludzie lubią mieć podwyższony poziom adrenaliny, ale czy uwierzysz, że Ci ludzie mieli aż na tyle odwagi?

Komentarzy (9), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Ludzie w niezłych ujęciach

Zdjęcia dodane przez Monia

Ludzie w niezłych ujęciach Seria świetnych zdjęć, na których widać ludzi w nietypowych ujęciach. Czy oby na pewno fotografie są prawdziwe?

Komentarzy (37), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Zimowe krajobrazy

Zdjęcia dodane przez Sofii

Zimowe krajobrazy Zdjęcie z cudownymi zimowymi krajobrazami. Jednak czy wszystkie fotografie są prawdziwe i nieprzerobione?

Komentarzy (9), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Błędne przekonanie o promieniowaniu

Tekst dodany przez nazar

Błędne przekonanie o promieniowaniu Nazywam się Nazar Truk. Mieszkam w Polsce, ale mój tata jest Ukraińcem, a matka właśnie Polką. Chcę Wam opowiedzieć swoją historię związaną z wybuchem elektrowni w Czarnobylu i przekazać istotne informacje.

Komentarzy (18), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Żywioł wody

Zdjęcia dodane przez Sofii

Żywioł wody Potężny żywioł wody często zaskakuje ludzi. Niestety, niespodzianka może być tak nagła, że ludzie nie są w stanie skutecznie się obronić.

Komentarzy (16), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Pepsi o różnych smakach

Zdjęcia dodane przez Qaxon

Pepsi o różnych smakach Czy istnieją naprawdę takie Pepsi?

Komentarzy (29), Fałsz (12%), Prawda (88%)

20 niesamowitych zdjęć

Film dodany przez przemcio90

20 niesamowitych zdjęć Niezwykłe zdjęcia wykonane przez profesjonalnych fotografów. Są takie niezwykłe, że aż ciężko uwierzyć w ich prawdziwość.

Komentarzy (39), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Erupcje wulkaniczne

Zdjęcia dodane przez Monia

Erupcje wulkaniczne Natura potrafi płatać różne figle. Czy uważacie, że zdjęcia przedstawiają prawdziwe erupcje wulkanów?

Komentarzy (10), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Wojskowe efekty specjalne

Zdjęcia dodane przez Monia

Wojskowe efekty specjalne Mężczyźni niechętnie idą do wojska. Jednak jak pokazują poniższe zdjęcia jest tam dużo zabawy i wiele zjawiskowych efektów specjalnych. Czy w armii jest aż tak kolorowo, a może niektóre zdjęcia są fotomontażami?

Komentarzy (22), Fałsz (13%), Prawda (87%)

Łap chwilę 2

Zdjęcia dodane przez Magda

Łap chwilę 2 Druga seria zdjęć uchwyconych w dobrych momentach. Czy wszystkie są prawdziwe?

Komentarzy (19), Fałsz (13%), Prawda (87%)

Film ze Smoleńska z wyjaśnieniem

Film dodany przez KomandosFiction

Film ze Smoleńska z wyjaśnieniem Film już wiele razy był prezentowany w różnych mediach. Często każde podane w tym filmie wyjaśnienie było obalane. Czy według Was na filmie widać żyjące jeszcze ofiary katastrofy pod Smoleńskiem?

Komentarzy (39), Fałsz (13%), Prawda (87%)

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.