Nie możesz się zalogować? Rejestracja »

Logowanie: zapamiętaj

Wspólnie wykryjemy fałsz w Internecie. Wybierz interesujący Cię materiał i sprawdź czy to prawda czy fałsz według dociekliwych poszukiwaczy prawdy. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii oraz dodać własny materiał do weryfikacji.

Partnerzy

Prawdafałsz.pl dziękuje serwisowi Jeja.pl za reklamę i poleca Wam granie w gry, które się tam znajdują. Nie zapomnijcie odwiedzić działu gry i zagrać w kilka ciekawych propozycji. Zabawę polecamy zacząć od popularnych gier.

Strona główna - teksty

Bliźniaczki o różnych kolorach skóry

Tekst dodany przez Marcin

Bliźniaczki o różnych kolorach skóry W roku 2005 Kylie Hodgson urodziła bliźniaczki, które ku zaskoczeniu całego personelu oraz rodziców okazały się nie do końca identyczne. Mianowicie różniły się kolorem skóry. Starsza córka Remee okazała się być blondynką o białej cerze, natomiast jej młodsza o minutę siostra Kain murzynką.

Komentarzy (14), Fałsz (8%), Prawda (92%)

Śniadanie - (nie) najważniejszy posiłek dnia

Tekst dodany przez Marcin

Śniadanie - (nie) najważniejszy posiłek dnia Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i powinien on być bardzo obfity. Ta teoria jest ostatnio mocno lansowana w mediach i chyba utkwiła na dobre w umysłach naszego społeczeństwa. Jednak czy informacje sponsorowane przez producentów płatków śniadaniowych, mleka i pełnoziarnistego pieczywa są w pełni obiektywne? W końcu to ich produkty będziemy zjadać w trakcie naszego obfitego śniadania.

Komentarzy (2), Fałsz (17%), Prawda (83%)

Lody nie tuczą

Tekst dodany przez Marcin

Lody nie tuczą Ochładzająca wiadomość wprost zza oceanu. Badania naukowców donoszą, że lody pomimo dużej ilości cukru nie przynoszą nam nadwyżki kalorycznej. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że jest to świetna wiadomość dla każdego z nas. W końcu są one najbardziej skuteczną formą ochłodzenia organizmu oraz dostarczenia mu mnóstwa przyjemności.

Komentarzy (7), Fałsz (30%), Prawda (70%)

Bakteria Coli rozpylana przez Al-Kaidę

Tekst dodany przez Bartek

Bakteria Coli rozpylana przez Al-Kaidę Zaraza EHEC zbiera coraz większe żniwa. Odnotowano już kilkadziesiąt śmiertelnych ofiar niemieckiej zarazy. Dlaczego nikt nie rozważa wersji zamachu terrorystycznego dokonanego przez Al-Kaidę?

Komentarzy (11), Fałsz (42%), Prawda (58%)

Wstrzymywanie oddechu - sposób na czkawkę

Tekst dodany przez Marcin

Wstrzymywanie oddechu - sposób na czkawkę Czkawka to przypadłość bardzo uciążliwa, której pozbycie się stanowi czasami poważny problem. Istnieje wiele sposobów na usuwanie tego objawu. Jednak skuteczność żadnego z nich nie jest potwierdzona. Na szczęście dla nas, grupa japońskich naukowców na czele z doktorem Tadahiro Nish potwierdziła efektywność jednego ze znanych powszechnie sposobów na czkawkę.

Komentarzy (10), Fałsz (24%), Prawda (76%)

Wyrywanie siwych włosów, a odrastanie ich większej liczby

Tekst dodany przez Bartek

Wyrywanie siwych włosów, a odrastanie ich większej liczby Na pewno słyszeliście, że nie wolno wyrywać siwych włosów. Na miejsce jednego wyrwanego włosa wyrosną trzy kolejne, ba cztery nawet. Czy to prawda? Moje zdanie na ten temat zawarłem w tym tekście.

Komentarzy (1), Fałsz (16%), Prawda (84%)

Mity żywieniowe

Tekst dodany przez Maciek

Mity żywieniowe Żyjemy w czasach niesłychanej dezinformacji, gdzie czasem telewizja i inne media, a nawet autorytety karmią nas fałszywymi informacjami. Z tego powodu chciałbym obalić kilka znanych żywieniowych mitów. Na razie zacznę od trzech najbardziej powszechnych:
- Mleko jest zdrowe
- Tyje się od tłuszczy
- Margaryna jest zdrowa

Komentarzy (8), Fałsz (28%), Prawda (72%)

Błędne przekonanie o promieniowaniu

Tekst dodany przez nazar

Błędne przekonanie o promieniowaniu Nazywam się Nazar Truk. Mieszkam w Polsce, ale mój tata jest Ukraińcem, a matka właśnie Polką. Chcę Wam opowiedzieć swoją historię związaną z wybuchem elektrowni w Czarnobylu i przekazać istotne informacje.

Komentarzy (18), Fałsz (12%), Prawda (88%)

Śmierć Osamy bin Ladena

Tekst dodany przez Bartek

Śmierć Osamy bin Ladena Czy Osama bin Laden został zabity czy może to jednak amerykański chwyt marketingowy? Tutaj kilka podejrzeń.

Komentarzy (11), Fałsz (65%), Prawda (35%)

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Od 2011 aż do teraz © Prawdafałsz.pl wszystkie prawa zastrzeżone

Serwis powstał, aby pozwolić na ocenianie treści w Internecie jako prawda lub jako fałsz.